ТОП-5 найстрашніших книг

ТОП-5 найстрашніших книг

Категорія: Останні записи

Книги жанру хорор були популярні завжди. Вони, мабуть, взяли свій початок від традиції збиратися довгими осінніми та зимовими вечорами та розказувати один одному страшні історії. Те, що ти сидиш за стінами з кружкою гарячого ароматного чаю, а надворі темно, і ти не знаєш, хто стоїть під твоїм вікном, додавало таким посиденькам особливої пікантності. Ще більшої атмосферності в такі моменти додавали стукіт гілля об шибку чи скрип сходинок. А хто це ходить на горищі? Начебто всі тут...такі маленькі кроки чути...Бррр, як страшно!

Отож бо й воно, людина завжди, навіть підсвідомо, тяжіла до всього загадкового, моторошного, відверто страшного. Тому для задоволення адреналінового голоду пропоную Вашій увазі підбірку ТОП-5 найстрашніших книг в своєму жанрі.


ТОП-5 найстрашніших книг

 

чак паланик колискова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 місце - Чак Паланік, Колискова

Події починаються з того, що репортер Карл Стрейтор починає досліджувати синдром раптової дитячої смерті. Діти помирають в колисці або навіть на руках у батьків. Як потім з'ясовує репортер, вони помирають після того, як їм прочитають старовинну африканську колискову із збірки «Вірші та потішки зі всього світу». Цю пісню читали своїм дітям, коли плем'я переростало межі свого місцеперебування, її читали безнадійно хворим або пораненим воїнам, щоб ті померли без мук. Пісня діє досі, від неї вмирає редактор репортера, його сусід і просто перехожі, які перешкоджали йому йти по вулиці.

Паралельно основній лінії описуються події, які відбуваються після закінчення книги - Карл Стрейтор і ірландець-поліцейський (Сержант) полюють за Моною і Устрицею, які використовують магію у власних цілях.


 

стівен кінг книга воно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 місце - Стівен Кінг, Воно

Воно - роман американського письменника Стівена Кінга, написаний у жанрі жахів, який вперше був опублікований в 1986 році видавництвом Viking Press. У творі порушуються важливі для Кінга теми: влада пам'яті, сила об'єднаної групи, вплив травм дитинства на доросле життя. Згідно основної сюжетної лінії, семеро друзів з вигаданого міста Деррі в штаті Мен борються з чудовиськом, що вбиває дітей і здатним приймати будь-яку фізичну форму. Оповідання ведеться паралельно в різних часових інтервалах, один з яких відповідає дитинству головних героїв, а інший - їх дорослому житті.

Спочатку, задумуючи головного лиходія як троля під мостом, письменник розвинув ідею антагоніста, що використовує збірний образ від різних монстрів, в істота, в якому є риси вампіра, перевертня і інопланетної форми життя. Хоча перші думки про твір автору прийшли в Боулдері, основним джерелом натхнення для міста Деррі, в якому відбувалися події книги, послужив Бангор. На поведінку персонажів-дітей Кінг проектував власні дитячі спогади. Протягом року після публікації книга розійшлася тиражем понад два з половиною мільйони примірників.


 

стівен кінг кладовище домашніх тварин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 місце - Стівен Кінг, Кладовище домашніх тварин

Сімейна пара - Рейчел і Луїс Крід, разом з двома дітьми, переїжджають до міста Ладлоу. Неподалік від нового житла сусідські діти влаштовують імпровізовані похорони своїх улюбленців. Луїса попереджає привид померлого пацієнта, забороняючи йому ходити в ліси за кладовищем домашніх тварин, проте головний герой неодноразово порушує заборону. Торкаючись тематики смерті, в оповіданні Кінг використовує страх втрати дитини і некрофобії.

Ідея роману прийшла до автора після похорону домашнього кота Смакі. Письменник вважав твір настільки моторошним, що після закінчення робіт над книгою відмовився від планів віддати її в друк. Однак через фінансові негаразди з видавцем, Кінг дав згоду на видання твору. Роман був позитивно прийнятий як американської, так і британською публікою.


 

привид будинку на пагорбі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 місце - Ширлі Джексон, Привид будинку на пагорбі

Старовинний особняк на пагорбі приносить його мешканцям тільки горе. Власники відмовляються в ньому жити, літнє подружжя, наглядає за будинком, не ризикує залишатися тут на ніч. За будинком міцно закріпилася репутація обителі прівіденій.І ось одного разу тишу будинку порушує галаслива компанія візитерів. Доктор Монтегю, дослідник паранормальних явищ, знімає на літо особняк для вивчення відбуваються там феноменів. Ніхто з прибулих не може навіть припустити, яким кошмаром завершиться ця поїздка.


 

стівен кінг сяйво

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 місце - Стівен Кінг, Сяйво

Сяйво - роман американського письменника Стівена Кінга, написаний в жанрах психологічного жаху і готичної літератури, який вперше був опублікований в 1977 році видавництвом «Doubleday». Назва було натхненне словами з пісні Джона Леннона «Instant Karma!». Це був третій виданий роман Кінга і його перший бестселер в твердій обкладинці. Згідно основної сюжетної лінії, колишній викладач влаштовується доглядачем і переїжджає зі своєю сім'єю в гірський готель «Оверлук» на зиму. Будучи ізольованим від зовнішнього світу, Джек Торранс, колишній алкоголік, відчуває вплив темної суті готелю і привидів, що живуть в його стінах.

Ідея роману прийшла Кінгу уві сні під час поїздки в готель «Стенлі», Колорадо. В кошмарі його син втік по коридорах від проявів надприродного. У творі письменник хотів позбутися негативної енергії і терзають його бажання застосувати насильство до власних дітей. За наполяганням редакторів книга з'явилася в продажу в скороченому вигляді. У романі Кінг розвинув архетип «Поганого Місця». До персонажам і тематиці «Сяйва» Кінг неодноразово звертався в більш пізніх роботах. Успіх книги затвердив Кінга як видатного письменника в жанрі жаху. Твір було номіновано на премію «Локус» за кращий роман фентезі.


Як бачимо, переважну більшість позицій в нашому рейтингу посіли книжки Стівена Кінга. Його вважають одним з найпопулярніших письменників жахливого жанру. Безліч його книг перекладено багатьма мовами світу, все більше творів екранізовуються. Стівена Кінга по праву називають Королем жахів.

 

Використано матеріали з Вікіпедії

Схожі статті:

Коментарі:


Залишити коментар

avatar

Пошук книгПро нас

Українська фантастична книга - це сучасна фентезі література українською від письменників-фантастів, яку можна завантажити безкоштовно або читати онлайн. Новинки книговидавництва та можливість опублікувати свої твори для письменників-початківців.


Книга місяцяВибір редакції

Порох з драконових кіст...
Переглядів: 1822

Астра - Олександр Михед
Переглядів: 786

Даогопак - Анталійська ...
Переглядів: 647

Дитяча фантастика та фентезі

Ірка Хортиця приймає ви...
Переглядів: 110

Ірка Хортиця - надніпря...
Переглядів: 133

Дана і дракон - Олеся Ч...
Переглядів: 115

Ми в соцмережах


Ми в Google+


Статистика


Зараз на сайті: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оригинальные и рипнутые шаблоны ДЛЕ 10.00 скачать бесплатно.
Разные шаблоны сайтов в бесплатном доступе.
Полуприватные Шаблоны для распространенных ЦМС в бесплатном доступе.
Здесь можно скачать дизайны для UCOZ бесплатно.
Самый раскрученный webмастерский портал в рунете и буржунете.
Свежайшие новости сети интернет и мира.
Адаптивные joomla! 3.1 шаблоны в free доступе.
Скачивайте лучшие резиновые WP шаблоны 3.0 без скрытых ссылок и шеллов.
Наверное, самый лучший блог вебмастера о заработке в сети.
Оригинальные и рипнутые шаблоны ДЛЕ 10.00 скачать бесплатно.
Разные шаблоны сайтов в бесплатном доступе.
Полуприватные Шаблоны для распространенных ЦМС в бесплатном доступе.
Здесь можно скачать дизайны для UCOZ бесплатно.
Самый раскрученный webмастерский портал в рунете и буржунете.
Свежайшие новости сети интернет и мира.
Адаптивные joomla! 3.1 шаблоны в free доступе.
Скачивайте лучшие резиновые WP шаблоны 3.0 без скрытых ссылок и шеллов.
Наверное, самый лучший блог вебмастера о заработке в сети.